Kimono | Hawrot
tel:+48 510-194-250

Kimono

KIMONO and THE CITY

Japońska estetyka polaryzacji znajduje swoje odbicie w tradycyjnym stroju tej kultury – KIMONIE. Jego otwarta, surowa konstrukcja i przemyślane wzornictwo pozwala na wyraz maksymalnej ilości treści w minimalnej formie. Dawny japoński obyczaj nakazywał zachowywać kimono nawet, gdy było już wysłużone. Był to hołd oddany pracy włożonej w jego stworzenie. Sposób noszenia kimona określano jako drogę ubioru – gdzie dobór dodatków, kolorystyki i fasonu wiązał się z budowaniem finalnego przesłania, wieńczącego cały rytuał.

KIMONO EXCLUSIVE – indywidualne projektowanie kimona

KIMONO and THE CITY to koncepcja wprowadzenia kimona na ulice europejskich metropolii. Kimona, tworzone jako personalizowane unikaty, są jednocześnie nieszablonową propozycją codziennego ubioru. Mogą być skromne i klasyczne, noszone uniwersalnie jako tunika, albo łączyć intensywne wzory, kolory i modernistyczną formę. Na indywidualne zamówienie przygotowujemy kimona jako kolekcjonerskie egzemplarze. Zastanawiamy się nad krojem, poszukujemy odpowiedniego materiału, dobieramy detale.  Kreujemy projekt w duchu WEARABLE ART – sztuki, którą się nosi.

#KIMONOLOVERS to powstała wokół marki społeczność miłośników kimona – artystek, performerek, kobiet biznesu. Są niepokorne i charakterystyczne, idą z duchem czasu jednocześnie ceniąc rzemiosło i precyzję wykonania. Uwielbiają kimono dzięki nieograniczonym możliwościom stylizacyjnym, funkcjonalności i oryginalnej formie, która wyróżnia je z tłumu.